Najlepszy polski gin został wybrany!

Heritage Magnolia Gin zdobywa w Londynie złoty medal i nagrodę dla najlepszego polskiego ginu współczesnego w World Gin Awards 2023!

Każdy master distiller ginu marzy o zdobyciu wyróżnienia w tym konkursie – opowiada Aleksandra Czajkiewicz, mistrzyni destylacji Heritage. – Czujemy się trochę jak Kopciuszek. W tym konkursie tytuły najlepszych zdobywały międzynarodowe marki, które jako koneserka ginu, zawsze podziwiałam. To pierwszy gin, który stworzyłam, więc zdobycie tak prestiżowych nagród jest jak bajka. Jestem dumna, że uznani eksperci doceniają naszą ciężką pracę. Kiedy pracuję przez 20 godzin dziennie, to świadomość że robię uznany za jeden z najlepszych ginów na świecie, działa na mnie motywująco.

World Gin Awards_Heritage Magnolia Gin

O konkursie World Gin Awards

Na czym polegają międzynarodowe konkursy i jak wybiera się najlepsze alkohole?

Przede wszystkim należy podkreślić ogromny profesjonalizm, jasne kryteria i równość. Zgłaszając się do tego konkursu masz pewność, że ocena jury będzie sprawiedliwa. Konkurencja z roku na rok jest coraz większa i w konkursach bierze udział coraz więcej marek. Tym bardziej jestem dumny, bo Heritage Magnolia Gin jest pierwszym i jedynym polskim ginem rzemieślniczym, który zdobył wyróżnienie w World Gin Awards – podkreśla Marcin Czajkiewicz, współtwórca Heritage.

Zgłoszony produkt do konkursu trafia do jury w formie tzw. ślepej degustacji. Członkowie jury nie wiedzą gin jakiej marki degustują, liczy się więc wyłącznie smak i aromat próbki. Z uznanymi markami rywalizują nowe, nieznane jeszcze szerzej produkty.

Jury składa się wyłącznie z dziennikarzy, profesjonalnych degustatorów, barmanów, sommelierów czy właścicieli sklepów. World Gin Awards organizowany jest przez Paragraph Publishing Ltd, wydawcę m.in. Gin Magazine.

Najwyżej oceniony smak polskiego ginu rzemieślniczego

Jury World Gin Awards 2023 zachwyciły aromaty kwiatów, wyraźnego jałowca, który nie przyćmiewa jednak świeżej mięty, cytrusów i owoców jak jabłka oraz czarna porzeczka, które odnajdziemy w Heritage Magnolia Gin. Długi finisz za sprawą imbiru, pieprzu kubeba i białego to kolejny znak rozpoznawczy najczęściej nagradzanego polskiego ginu rzemieślniczego na świecie. Heritage to gin stworzony zarówno do degustacji, jak i do klasycznych koktajli, dlatego zawsze przypominamy o zasadach odpowiedzialnego picia.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się na uroczystej gali World Gin Awards w Hotelu Waldorf w Londynie 23 lutego. Naszą relację z wydarzenia znajdziecie na Instagramie @heritage.gin!