Polski gin rzemieślniczy

 

Poznaj polski gin rzemieślniczy, który zachwycił w światowych konkursach zarówno jakością, smakiem jak i aromatami.

AROMAT

Słodka kwiatowość, magnolia i suszona porzeczka, wyrazisty jałowiec z delikatnymi nutami mięty i cytrusów.

SMAK

Złożony, delikatna słodycz z nutami kwiatowymi, pędami sosny, cierpkie jabłka, korzenny z łagodną mineralną, ziemistą nutą.

Polski Gin rzemieślniczy
FINISZ

Nad wyraz gładki, długi i pikantny, wyraźny imbir i pieprz na języku.

WYJĄTKOWOŚĆ

W ramach jednej destylacji powstaje około 300 butelek ginu. Każda partia jest unikalna, ręcznie butelkowana, etykietowana oraz podpisywana.

„Heritage Magnolia Gin stworzyła kreatywność mikrobiolożki i pasja archeologa. Mamy nadzieję, że docenicie pasję i rzemiosło, które włożyliśmy, by stworzyć dla Was ten niezwykły polski gin rzemieślniczy.”

Jak powstaje polski gin rzemieślniczy

WYSZUKANE SKŁADNIKI

Nasza autorska receptura składa się z 19 wyszukanych, głównie regionalnych i w 100% naturalnych składników. Sercem mieszanki jest magnolia – symbol wielokulturowego miasta naszych przodków, naszego domu. Butelka skrywa w sobie jeszcze aromaty irysu florenckiego, przytulii wonnej, pędów sosny, jabłek, czarnej porzeczki, żurawiny, imbiru, szałwii, mięty oraz fundament ginu – jałowiec z Włoch. 

RĘCZNA PRODUKCJA

Bez wątpienia każdy składnik jest przez nas ręcznie wyselekcjonowany i przygotowany. Najpierw przez 7 godzin delikatnie zgniatamy jagody jałowca, dzięki czemu lepiej oddają swoje aromaty w trakcie maceracji i destylacji. Następnie przygotowujemy pozostałe składniki, jak przyprawy – np. kolendrę, którą łagodnie rozcieramy w kamiennym moździerzu. Starannie obieramy ze skórki cytryny i limonki, rzecz jasna nie wykorzystujemy gorzkiego albedo, a jedynie aromatyczne skórki. Na koniec zrywamy liście szałwii i mięty.

Polski gin rzemieślniczy

24-GODZINNA MACERACJA

Część naszych składników trafia do najwyższej jakości neutralnego spirytusu zbożowego, a konkretnie żytniego, na 24-godzinną macerację na zimno. W tym czasie aromaty zawarte w naszych składnikach botanicznym przenikają do spirytusu, tworząc niezwykłą, charakterystyczną, oryginalną mieszankę Heritage Magnolia Gin.

DWA RODZAJE DESTYLACJI

Heritage Magnolia Gin powstaje w renomowanej rzemieślniczej destylarni Drake w Wielkopolsce. To tam w miedzianym alembiku niemieckiej marki Kothe odbywa się destylacja. Swój wyraźny, aczkolwiek delikatny, charakter, nasz polski gin zawdzięcza połączeniu dwóch rodzajów destylacji. Dzięki klasycznej destylacji metodą pot-still i infuzji parowej magnolii, mięty i szałwii, powstaje nasz gin – gin z nutą nostalgii.

Proces produkcji Heritage Magnolia Gin
Polski gin rzemieślniczy

NIEFILTROWANY NA ZIMNO

Chcieliśmy stworzyć polski gin rzemieślniczy, który połączy w sobie niezwykłe aromaty. I dlatego postanowiliśmy nie filtrować naszego ginu na zimno, dzięki czemu ma on w sobie więcej aromatów i nie traci swojego unikalnego, przyjemnego charakteru. Niefiltrowany gin rozpoznasz po dodaniu do kieliszka z ginem lodu, wody czy toniku. Możesz zaobserwować wtedy delikatne, w 100% naturalne zmętnienie. W ten sposób wiesz, że nasz produkt jest rzemieślniczy. To są te aromaty, które chcieliśmy dla Ciebie zachować. Nie ma za co.

Spróbuj jak smakuje polski gin rzemieślniczy