Polski gin rzemieślniczy
Poznaj najczęściej nagradzany polski gin rzemieślniczy, który zachwycił w światowych konkursach jakością, smakiem i aromatami.
AROMAT
Słodka kwiatowość, magnolia i suszona porzeczka, wyrazisty jałowiec z delikatnymi nutami mięty i cytrusów.
SMAK
Złożony, delikatna słodycz z nutami kwiatowymi, pędami sosny, cierpkie jabłka, korzenny z łagodną mineralną, ziemistą nutą.
FINISZ
Nad wyraz gładki, długi i pikantny, wyraźny imbir i pieprz na języku.
WORLD'S BEST
Wybrany najlepszym współczesnym ginem na świecie w World Gin Awards 2023 w Wielkiej Brytanii.
AROMAT
Rześkie nuty rokitnika i cytrusów - do tego pomarańcza, grejpfrut, brzoskwinia i ananas.
SMAK
Subtelnie wytrawny z ziołowymi nutami jałowca, nutą rumianka, cytrusowością i owocami tropikalnymi.
FINISZ
Eukaliptusowy z delikatnie gorzkim, lekko pikantnym posmakiem.
WYJĄTKOWOŚĆ
Owoce rokitnika macerowane są przez 30 dni, żeby w pełni oddać kalejdoskop smaków i aromatów w ginie.
„Heritage Gin stworzyła kreatywność Mikrobiolożki i pasja Archeologa. Mamy nadzieję, że docenicie pasję i rzemiosło, które włożyliśmy, by stworzyć dla Was ten niezwykły polski gin rzemieślniczy.”
Jak powstaje polski gin rzemieślniczy
WYSZUKANE SKŁADNIKI
Nasza autorska receptura składa się z 19 wyszukanych, głównie regionalnych i w 100% naturalnych składników. Sercem mieszanki jest magnolia – symbol wielokulturowego miasta naszych przodków, naszego domu. Butelka skrywa w sobie jeszcze aromaty irysu florenckiego, przytulii wonnej, pędów sosny, jabłek, czarnej porzeczki, żurawiny, imbiru, szałwii, mięty oraz fundament ginu – jałowiec z Włoch.
RĘCZNA PRODUKCJA
Bez wątpienia każdy składnik jest przez nas ręcznie wyselekcjonowany i przygotowany. Najpierw przez 7 godzin delikatnie zgniatamy jagody jałowca, dzięki czemu lepiej oddają swoje aromaty w trakcie maceracji i destylacji. Następnie przygotowujemy pozostałe składniki, jak przyprawy – np. kolendrę, którą łagodnie rozcieramy w kamiennym moździerzu. Starannie obieramy ze skórki cytryny i limonki, rzecz jasna nie wykorzystujemy gorzkiego albedo, a jedynie aromatyczne skórki. Na koniec zrywamy liście szałwii i mięty.
24-GODZINNA MACERACJA
Część naszych składników trafia do najwyższej jakości neutralnego spirytusu zbożowego, a konkretnie żytniego, na 24-godzinną macerację na zimno. W tym czasie aromaty zawarte w naszych składnikach botanicznym przenikają do spirytusu, tworząc niezwykłą, charakterystyczną, oryginalną mieszankę Heritage Magnolia Gin.
DWA RODZAJE DESTYLACJI
Heritage Magnolia Gin powstaje w renomowanej rzemieślniczej destylarni Drake w Wielkopolsce. To tam w miedzianym alembiku niemieckiej marki Kothe odbywa się destylacja. Swój wyraźny, aczkolwiek delikatny, charakter, nasz polski gin zawdzięcza połączeniu dwóch rodzajów destylacji. Dzięki klasycznej destylacji metodą pot-still i infuzji parowej magnolii, mięty i szałwii, powstaje nasz gin – gin z nutą nostalgii.
NIEFILTROWANY NA ZIMNO
Chcieliśmy stworzyć polski gin rzemieślniczy, który połączy w sobie niezwykłe aromaty. I dlatego postanowiliśmy nie filtrować naszego ginu na zimno, dzięki czemu ma on w sobie więcej aromatów i nie traci swojego unikalnego, przyjemnego charakteru. Niefiltrowany gin rozpoznasz po dodaniu do kieliszka z ginem lodu, wody czy toniku. Możesz zaobserwować wtedy delikatne, w 100% naturalne zmętnienie. W ten sposób wiesz, że nasz produkt jest rzemieślniczy. To są te aromaty, które chcieliśmy dla Ciebie zachować. Nie ma za co.