Heritage Magnolia Gin Master Workshops 2023 - warsztaty botaniczne z polskim ginem rzemieślniczym dla barmanów

W zeszłym roku ogłosiliśmy serię warsztatów dla barmanów i teraz przyszła pora na więcej szczegółów. Przyszykowaliśmy dla Was nie tylko warsztaty botaniczne, ale także prapremierę nowego ginu, a także… konkurs barmański!

Po konkursie The Spirits Business Global Gin Masters 2022

W grudniu 2022 ogłoszone zostały wyniki Global Gin Masters 2022, organizowanego przez The Spirits Business. Zdobyliśmy w konkursie medal mistrzowski, a sędziowie docenili, m.in. złożoność aromatów oraz niezwykłe nuty jałowca i cytrusów w recepturze. Recepturze, nad którą pracowaliśmy 18 miesięcy. 540 dni odkrywania, testów, przemyśleń. To wszystko doprowadziło nas do tego, że jeśli chodzi o smak – jury wybrało nas jako jeden z najlepszych ginów świata.

W ten sposób odkryliśmy różnice między jałowcem włoskim czy macedońskim i że jagody tego pierwszego smakują jak ziołowe cukierki. Kolendrą macedońską, polską, kanadyjską czy indyjską. W zależności od tego, czy chcesz żeby gin miał profil cytrusowy, kwiatowy czy ziemisty – wiele zależy od takich elementów jak właściwa kolendra. Z jednej strony tworzenie receptury ginu i destylacja ma sobie coś magicznego, jak współczesna alchemia, lecz jest w tym także nauka i chemia na poziomie „mikro”. Dlatego mamy szczęście, że osobą, która tworzy nasz gin jest mikrobiolożka.

Również w koktajlach chodzi o dobór właściwych składników we właściwych proporcjach czy odpowiednią technikę. 

Dlatego postanowiliśmy, że najlepszy sposób na celebrowanie wyników tego konkursu będzie zorganizowanie warsztatów botanicznych dla barmanów, na których podzielimy się tajnikami pracy gin makerów!

Heritage Magnolia Gin Master Workshops 2023

Podczas warsztatów botanicznych zaprezentujemy Wam strefę botaniczną Heritage – poznacie wszystkie składniki, których używamy w produkcji ginu oraz tego jaką rolę pełnią w całej kompozycji. Nie obędzie się bez niespodzianek, bo na warsztatach przedpremierowo przedstawimy także efekt naszych długomiesięcznych prac nad nowym ginem, Heritage Baltic Gin! Jego serce tworzy rokitnik, zwany również „bałtyckimi oliwkami” i po raz pierwszy przedstawimy Wam też inne składniki botaniczne, których użyliśmy do produkcji.

Poza strefą sensoryczną opowiemy też o produkcji, maceracji, długości destylacji czy zestawianiu ginu – wszystkiego, co ma wpływ na smak i aromat.

Gdzie i kiedy organizujemy warsztaty:

  • 16 lutego 2023, Wrocław
  • 21 lutego 2023, Warszawa
  • 23 lutego 2023, Londyn
  • 27 lutego 2023, Szczecin
  • 28 lutego 2023, Gdańsk
  • 6 marca 2023, Kraków (TBC)
  • 13 marca 2023, Poznań (TBC)

Obserwujcie nasze media społecznościowe, gdzie informować będziemy o szczegółach uczestnictwa. Warsztaty są oczywiście bezpłatne, ale obowiązuje limit miejsc – kto pierwszy, ten lepszy!

Heritage Craft Master – pierwszy kraftowy konkurs barmański!

 Na koniec mała zapowiedź. 

Inspiracja stanowi dla nas podstawę tworzenia. Historia naszej rodziny i korzenie sięgające Kresów Wschodnich stanowią podstawę receptury Heritage Magnolia Gin. Z prawdziwej inspiracji rodzi się mistrzostwo. A żeby je osiągnąć potrzebne jest rzemiosło, zero kompromisów w kwestii jakości i… współpraca. Dlatego zapraszamy wszystkich barmanów do wzięcia udziału w konkursie barmańskim Heritage Craft Master. Szczegóły konkursu przedstawione zostaną podczas warsztatów Heritage Magnolia Gin Master Workshops 2023.

PS. Czy to oznacza, że stworzymy Heritage Gin Master Distiller & Bartenders Cut Limited Edition? Dowiecie się podczas warsztatów!