FAQ

GIN

Gdzie mogę kupić Heritage Magnolia Gin?

Listę sklepów, koktajl barów czy restauracji, w których znajdziesz Heritage Magnolia Gin będziemy aktualizować w zakładce Znajdź nas. Będziesz mógł także zamówić online butelkę na degustację.

Jestem właścicielem/właścicielką sklepu/baru. Jak mogę nawiązać z Wami współpracę?

Dziękujemy za zainteresowanie, jako młoda debiutująca marka jest to dla nas niezwykle ważne. W celu nawiązania współpracy prosimy o maila pod adresem info@heritagegin.pl lub telefon +48 661 324 670.

Co to znaczy, że Heritage Magnolia Gin jest polskim ginem rzemieślniczym?

Jesteśmy rodzinną firmą i pasjonatami ginu, którzy marzyli o tym, by stworzyć coś niezwykłego. Heritage Magnolia jest tworzony jest ręcznie, w niewielkiej rzemieślniczej destylarni Drake i w limitowanych, małych partiach. Oczywiście tworzymy nasz gin w Polsce. To wszystko sprawia, że kiedy degustujesz nasz gin w kieliszku, celebrujesz rzemiosło które za nim stoi.

Czy posiadacie własną destylarnię?

Heritage Magnolia Gin tworzony jest w renomowanej rzemieślniczej destylarni Drake według naszej autorskiej receptury. Współpraca z doświadczonymi gorzelnikami jest dla nas bezcennym doświadczeniem i ogromną inspiracją. W przyszłości mamy nadzieję otworzyć własną destylarnię ginu, więc pamiętajcie – wspierając naszą markę, wspierasz lokalnych przedsiębiorców i pasjonatów.

Co oznacza opis small batch?

Heritage Magnolia Gin destylowany jest w miedzianym alembiku w niewielkich partiach, liczących sobie ok. 300 butelek. Każda z tych butelek jest następnie ręcznie przez nas numerowana. To wielokrotnie mniejszy nakład niż większości marek dostępnych na rynku.

Każda butelka naszego ginu to ta sama autorska receptura i niepowtarzalny charakter. Ze względu na rzemieślniczy charakter produkcji i korzystanie z wyłącznie naturalnych składników, poszczególne partie mogą się jednak delikatnie od siebie różnić.

Co to znaczy, że gin jest niefiltrowany?

Tworząc Heritage Magnolia Gin zależało nam na uzyskaniu jak najbardziej aromatycznego i doskonałego aromatu. Ponieważ nasz gin nie jest filtrowany na zimno, zachowuje on w sobie większość aromatów ze wszystkich składników botanicznych, które dla Was wyselekcjonowaliśmy.

Niefiltrowany na zimno gin rozpoznasz po tym, że po dodaniu lodu, wody czy toniku, płyn może delikatnie zmętnieć i przypominać mgłę w chłodny poranek poza miastem. To całkowicie naturalny proces i dowód na to, ile aromatów znajduje się w ginie.

Czy Wasz gin jest słodzony?

Nie, Heritage Magnolia Gin nie jest słodzony. Delikatna słodycz, którą możecie wyczuć w smaku czy aromatu, pochodzi z wyłącznie naturalnych składników botanicznych, których użyliśmy w naszej autorskiej recepturze.

Czy Wasz gin tworzony jest w 100% naturalnych składników?

Tak, Heritage Magnolia Gin tworzony jest z wyłącznie naturalnych składników. Prace nad recepturę trwały kilkanaście miesięcy i wymagały niezliczonej liczby prób, i jakość składników była dla nas jednym z najbardziej kluczowych elementów całego procesu tworzenia receptury.

Jak polecacie degustować Heritage Magnolia Gin?

Musimy rozróżnić dwie rzeczy – degustację i picie, np. w koktajlu.

Degustować Heritage Magnolia Gin najlepiej w kieliszku degustacyjnym. Pozwoli Ci to wyczuć więcej aromatów i nut smakowych. Zachęcamy do obejrzenia różnych materiałów na YouTube, które mówią o zasadach degustowania alkoholi jeśli nigdy nie mieliście okazji w takiej degustacji uczestniczyć

Jeśli pytasz nas o to, jak polecamy pić to nasze ulubiony sposoby picia Heritage Magnolia Gin to saute, z lodem lub w koktajlu Great Grandfather. Będziemy stale powiększać także sekcję Koktajle na stronie, bo nasz gin doskonale sprawdza się w wielu przepisach (tak mówią nam zaprzyjaźnieni barmani, a my ich zdanie szanujemy).

Czy Heritage Magnolia Gin można pić z tonikiem?

Podobno Winston Churchill powiedział, że gin z tonikiem uratował więcej żyć niż wszyscy lekarze Imperium Brytyjskiego razem wzięci. Kim jesteśmy my, by sprzeciwiać się tej mądrości?

Oczywiście, Heritage Magnolia Gin świetnie sprawdzi się w klasycznym koktajlu Gin & Tonic. Przepis na polecany przez nas G&T z włoskim tonikiem Malafemmena znajdziesz w sekcji Koktajle.